Teším sa na slovenskú hudbu v rádiách

Autor: Vladimir Rucel | 21.4.2015 o 10:03 | Karma článku: 8,85 | Prečítané:  1257x

Konečne viem, akú hudbu potrebujem. Prišla na to slovenská vláda, ktorá prikáže radiám, čo mi majú hrať. Nemusím už na to viac myslieť. Je výborné vedieť, že na vás na ministerstve nezabudli

Je pravdou, že za komunistov to bolo dokonalejšie. To, čo kto potrebuje, bolo jasné ešte predtým, ako sa dotyčný narodil. Veľmi praktické. Vedeli ste (alebo vaši rodičia), kedy potrebujete vstúpiť do pionierskej organizácie, kedy sa stať zväzákom, čo všetko potrebujete aby ste sa dostali na vysokú školu, koho máte manifestačne zvoliť, kde sa zamestnáte a koľko budete zarábať. V obchodoch bolo málo tovaru, zasa len to, čo ste podľa strany a vlády potrebovali. Žiadne dlhé hľadanie a premýšľanie v hypermarketoch. Vystáli ste si rad na to, čo bolo, kúpili ste a hotovo. Vedeli ste, že viac nepotrebujete. Aj ceny boli jednotné a platili celý rok. O televízii a rozhlase ani nehovorím. O to, čo sa bude vysielať, ste sa vôbec nemuseli starať. Jedna televízia, jeden rozhlas, vládou schválený program. Bolo jasné, že vám nič nemôže ideologicky uškodiť.

Po revolúcii to bol šok. Museli ste sami prísť na to, čo to vlastne potrebujete. Ak ste na to aj prišli, nevedeli ste si vybrať z tých všetkých možností. Televínych a rozhlasových staníc pribúdalo každým rokom, programová ponuka bola enormná.  Zdalo sa, že vám s tým už nikto nebude pomáhať. Hrôza pomyslieť. Vďakabohu sa to predsa len vracia k starým dobrým časom. Zasiahla naša súčasná vláda. Ona (spoločne s EU) vie a aj rozhodne, čo potrebujeme. Netreba sa viac trápiť. Stačí si v kľude doma zapnúť rádio, počúvať predpísanú slovenskú hudbu a čakať na ďaľšie pokyny z ministerstva.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy, majiteľom je Široký

Úrad pre verejné obstarávanie udelil stavebnej firme Váhostav pokutu za neprehľadnú vlastnícku štruktúru, Široký je skutočným vlastníkom podniku.

SVET

Čo povedala premiérka Mayová o Európe a Británii

Británia skrátka odchádza z Európskej únie.

KULTÚRA

Sherlockovi klesla sledovanosť. Keby pohol mozgom, zistí aj prečo

Za nízkymi číslami môžu byť Rusi.


Už ste čítali?