V Nemecku chcú trestať za názor

Autor: Vladimir Rucel | 28.10.2015 o 8:43 | (upravené 29.10.2015 o 17:04) Karma článku: 7,91 | Prečítané:  909x

Tí, čo zažili socializmus vedia, čo znamená strach z vyslovenia politicky nekonformného názoru v škole, na pracovisku, medzi známymi. Hrozila strata zamestnania, vyhazov zo školy. Podobnú atmosféru možno dnes pozorovať v Nemecku.

Najvplyvnejšia krajina Európy sa politikou otvorených hraníc pre migrantov vydala na cestu, ktorá povedie k dlhoročnej ekonomickej záťaži a nenávratným kultúrnym a sociálnym zmenám v celej Európe.

Občania stredoeurópskych krajín tento vývoj nechápu a odmietajú, Nemecko stráca u nich rešpekt. Vidno to najmä na rokovaniach orgánov Európskej únie, kde slovo nemeckých zástupcov stráca váhu. Verejná mienka sa však mení aj v samotnej krajine, vládna Únia stráca podporu, množia sa protivládne demonštrácie.

Povážlivou reakciou najmä ľavicovej časti vlády sú masívne hrozby postihom proti obyvateľom s iným názorom na migráciu. Dôsledkom toho sa dnes bežný občan obáva verejne vysloviť akýkoľvek názor na túto tému. Hrozí mu totiž verejný pranier, označenie za pravicového populistu  (alebo dokonca nacistu), prípadne trestné stíhanie. Odborárski bosovia paradoxne vyzývajú zamestnávateľov k výpovediam pracovných zmlúv, čím by sa mala potrestať účasť zamestnanca na protivládnej demonštrácii alebo nesúhlasný status na verejnej sieti.

Demonštrácie sa konajú najmä vo východnej časti krajiny, kde sa politická korektnosť ešte nestihla tak hlboko zakoreniť. Ako to už býva, prídu na zhromaždenia aj rôzni extrémisti, no väčšinu tvoria  bežní občania, ktorí jednoducho takto vyjadrujú svoj nesúhlas.

Extrémna ľavica, ktorá súčasnú situáciu využíva na svoj triedny boj, vyzýva vládu k trestnému postihovaniu tak organizátorov ako aj účastníkov. Sama pritom v spolkových krajinách, v ktorých je pri moci, necháva škandalózne konfiškovať privátne nehnuteľnosti v prospech migrantov.

Situácia v Nemecku eskaluje a šialený vývoj ohrozuje základné slobody v mene migračného dobrodružstva kancelárky.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

SVET

Šoky, nefunkčné lepidlo a Trump. Ako Rakúsko už deväť mesiacov volí prezidenta

Z víťazstiev sa už tešili, rozhodne sa až teraz.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?